EU-OSHA yra įsipareigojusi gerinti sukčiavimo prevenciją ir nustatymą, sukčiavimo atvejų tyrimo sąlygas ir užtikrinti tinkamą žalos atlyginimą ir atgrasomąjį poveikį, įskaitant proporcingas ir atgrasomąsias sankcijas ir procedūrų laikymąsi.
Sukčiavimo prevencija
Šiuo tikslu Agentūra patvirtino išsamią kovos su sukčiavimu strategiją, kurioje apibrėžiamos įvairių suinteresuotųjų subjektų pareigos.
Tai atitinka Agentūros finansinį reglamentą (30 ir 111 straipsnius) ir reikalavimus, nustatytus Gairėse dėl tolesnio vadovavimosi bendruoju požiūriu, susijusiu su ES agentūrų ateitimi, kurias parengė Tarpinstitucinė darbo grupė.
Naudingos nuorodos
- EU-OSHA gaires dėl informavimo apie pažeidimus
- 2013 m. rugsėjo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 883/2013 dėl Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) atliekamų tyrimų
- Tarpinstitucinis susitarimas tarp Europos Parlamento, Europos Sąjungos Tarybos ir Europos Bendrijų Komisijos dėl Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) atliekamų vidaus tyrimų
Interesų konflikto prevencija ir valdymas
Be to, EU-OSHA yra įsipareigojusi užtikrinti agentūros priimtų sprendimų ir pateiktos informacijos patikimumą ir skatinti atskaitomybę, susijusią su jos darbu ir veikla. Todėl vengti interesų konfliktų ir juos valdyti – labai svarbu.
Laikydamiesi agentūros interesų konfliktų prevencijos ir valdymo politikos, naujai paskirti Valdančiosios tarybos ir Vykdomosios valdybos nariai ir vėliau kas 4 metus pateikia interesų ir interesų konflikto nebuvimo deklaraciją. Informacija pateikiama interneto svetainėje. Tokios pačios taisyklės galioja ir išorės ekspertams.
Be to, siekiant užtikrinti skaidrumą, vykdomojo direktoriaus ir vyresniųjų pareigūnų patvirtintos interesų deklaracijos dėl interesų konflikto nebuvimo taip pat skelbiamos viešai.
Naudingos nuorodos
Agentūros politika dėl interesų konflikto valdymo
Valdančiosios tarybos, Vykdomosios valdybos ir patariamųjų grupių narių patvirtintos interesų deklaracijos dėl interesų konflikto nebuvimo